می خوام حامی رکاد شوم

دروود بر شما

“امید ما این است که با حمایت حامیان بتوانیم تا پایان سال ۹۷ سه رویداد در شهرستانها و سه رویداد در مشهد داشته باشیم.”

 

حامیان رکاد به سه دسته تقسیم می شوند:

 

 1. حامیان رسانه ای:  

  چنانچه رسانه ای دارید و یا چنانچه جزو سرمایه های اجتماعی ای هستید که جامعه ای را رهبری می کنید شما می توانید رکاد را به مخاطبانتان معرفی کنید. لطفا برای دریافت اطلاعات بیشتر با ادمین روابط عمومی رکاد در تلگرام و یا در اینستاگرام ارتباط برقرار کنید.

 2. حامی تجهیزات و منابع غیر مالی: 

  چنانچه در مشهد یا هر کدام از شهرستان های کشور دارای مکانی هستید؛ چه برای استقرار دبیرخانه و چه مکانی مناسب برای برگزاری رویداد، یا حتی در صورتیکه چنین افرادی را می شناسید و یا به هر طریق دیگری می توانید امکانات و تجهیزات خود و آشنایان تان را در اختیار رکاد قرار دهید، لطفا از طریق ادمین روابط عمومی رکاد در تلگرام با مدیریت عامل رکاد، درمیان بگذارید.

 3. حامی مالی:

  برای حامیان مالی امکانی تحت عنوان بلیط برکت فراهم شده است که حامیان با خرید تعداد مشخصی بلیط برکت، شرایط حضور همان تعداد افراد و یا بیشتر را برای شرکت در رویداد فراهم می کنند. این افراد عموما از بین دانش آموزان علاقه مند، مستعد و کسانی انتخاب می شود که مسئله و دغدغه مالی دارند، این فرایند توسط مدیران مدارس و یا دبیر رویداد انجام می شود. همچنین گاهی اوقات برنامه ریزی شده است و یک بلیط برکت شکسته شده در قالب تخفیف به بیش از یک دانش آموز اختصاص می یابد.

چنانچه همراهی کردن رویدادهای رکاد را برای مجموعه خود مفید می دانید…

چنانچه حمایت از این رویداد را در راستای رشد و توسعه جامعه می دانید…

چنانچه حمایت از این رویداد را در راستای مسئولیتهای اجتماعی ارزشمند می دانید….

چنانچه می توانید، شرایط حضور حتی یک دانش آموز را در بستر کارآفرینی فراهم نمائید….

شما می توانید از طریق تهیه بلیطهای برکت رکاد، این خدمت را انجام دهید…

لطفا تعدادی بلیط برکت خریداری کنید. رکاد با افتخار خدمات متقابل ذکر شده را به شما حامی گرانقدر اهدا خواهد نمود.

لطفا با خرید بلیط برگت، تعداد بلیط مد نظر خود را انتخاب کنید، با این خرید، شما ضمن ایفای نقش در ورود تعدادی از دانش آموزان به دنیای کارآفرینی، می توانید یکی از انواع خدمات متقابلی که رکاد، به حامیان مالی اختصاص داده است نیز استفاده نمایید.

چرا رکاد به حمایت حامیان نیاز مند است؟

برگزاری دوازده رویداد دانش آموزی تاکنون به ما نشان داد که یک مشکلی در فرهنگ و عادات خانواده ها وجود دارد که حاضر نیستند در چیزی غیر از کنکور، برای فرزندان خود هزینه کنند. به طوری که برای هیچ مجموعه ی این امکان وجود ندارد که بدون حمایت حامیان و تنها متکی به مبالغ دریافتی از شرکت کننده، بتواند رویداد برگزار کند.

افراد بسیار زیادی هستند که راه توسعه کشور را در آموزش نوجوانان و دانش آموزان می بینند. این افراد را ما به صورت سنتی و به تعداد انگشت شمار، شناسایی کرده ایم و آنها نیز با عشق و در راستای مسئولیت اجتماعی شان حمایت کرده اند. و با پشتوانه همین پشتیبانی های مالی ، رسانه ای و معنوی طی کمتر از دو سال، توانسته ایم ۱۲ رویداد را برگزار کنیم.

اما کشور ما نیاز بیشتری دارد. ما از نظر نیروی علمی و منتورینگ، مشکلی نداریم. از نظر تیم اجرائی هم افراد علاقه مند و ساختار حرفه ای و اصول منظمی تدوین کرده ایم. بستر سایت و نرم افزاری کامل و مناسبی برای برگزاری رویداد و مدیریت آن ساخته ایم. در صورتی که بتوانیم حمایت افراد رشد یافته، توانمند و سرمایه های اجتماعی کشورمان را با رکاد همراه کنیم، می توانیم این حرکت ارزشمند را در سطح کشور نیز توسعه دهیم.

در مشهد سه رویداد شامل دو پسرانه و یک دخترانه، که در ماههای آذر، بهمن و اسفند، برنامه ریزی کرده ایم. از شهرستانهای اطراف مشهد، استان گلستان، استان سیستان و بلوچستان و کهکولویه و بویر احمد و چند استان دیگر برای برگزاری رویداد تقاضا شده و امکان سنجی کرده ایم که انشالله بتوانیم و اجرا کنیم.

 

قیمت ۱۱۹ هزار تومان از کجا آمده است و در کل یک رویداد رکاد، چقدر هزینه می خواهد؟

 

این رویداد هزینه های بسیار زیادی دارد که بخش عمده ای از این هزینه ها اصلا دیده نمی شود و به برخی از آنها در زیر اشاره می شود:

 1. هزینه های مکان ثابت به عنوان دبیرخانه دائمی رویدادها که برای جلسات تیم اجرایی، بستر سازان سایت، تیم نرم افزاری، تیم منتوری و برنامه ریزی های عملیاتی تیم مدیریتی که رکاد لازم دارد. این هزینه ها شامل مبلغ اجاره، اینترنت، هزینه های اداری، هزینه های تنخواه و دفتری و … می شود.
 2. هزینه های مربوط به مواد غذایی برگزاری هر رویداد که شامل وعده های نهار، صبحانه ها، میان وعده ها، آب معدنی و پذیرایی های مربوط به تشریفات افتتاحیه و اختتامیه و موارد مشابه.
 3. هزینه های مربوط به کارهای چاپ، لوازم التحریر و المانهای رویداد شامل؛ بوم کسب و کار، استیکی نوت، بنر و استند، خودکار و کاغذ و موارد مشابه برای هر رویداد
 4. هزینه های مربوط به حمل و نقل داخل شهر، ارائه فعالیتهای خدماتی، تدارکاتی و تسهیلاتی، اجاره میز و صندلی، تریموس، ظروف، استکان یا ظروف یک بار مصرف و سایر لوازم مورد نیاز.
 5. هزینه منابع انسانی در گیر در رویداد اعم از مدیران، تسهیل کننده، دبیران اجرایی و علمی رویداد و هدایایی برای تیم اجرائی  و منتوری و سایر هزینه های مرتبط با نیروهای انسانی در گیر.
 6. هزینه های مربوط به تبلیغات و طراحی سایت و همچنین مدیریت شبکه های اجتماعی و هزینه هایی که تبلیغات از طراحی تا انتشار در بر دارد.
 7. هزینه های مربوط به فیلم برداری و عکس برداری از وقایع رویداد
 8. هزینه های مربوط به حمل و نقل بین شهری (هواپیما، قطار، سواری) و اسکان در مواردی که قرار می شود تا از منتورها یا داورهای خارج از شهر استفاده کنیم و همچنین در شرایطی که قرار باشد رویداد در شهرستان برگزار شود، در آنصورت عموما لازم می شود تا برای تعدادی از افراد در همه تیم ها شامل تیم اجرائی، تیم منتوری، تیم برگزار کننده شامل دبیر رویداد و تسهیلگر، هزینه حمل و نقل، اسکان و هزینه های سایر در نظر بگیریم.
 9. هزینه های مربوط به مدال و جوایز به تیم های برگزیده، لوح تقدیر به داوران، منتورها، تیم اجرائی و …
 10. هزینه های مربوط به پیش رویداد ها و جهت دادن به بچه های دانش آموز تا اینکه بتوانند برای ایده دادن در رویداد آماده شوند. این هزینه ها خود به تنهایی شامل هزینه های یک همایش کامل اعم از تبلیغات، هماهنگی، مکان، سخنران، تیم اجرائی، پذیرایی و غیر است که برای هر رویداد بیش از ده پیش رویداد انجام می شود.
 11. سایر هزینه هایی که معمولا در شرایط خاص و بحرانی کرارا اتفاق می افتد و هزینه های پیش بینی نشده ای را به برگزارکننده تحمیل می کند.

 

جمع این هزینه ها گاهی به ۱۵ میلیون تومان و گاهی تا مرز ۳۰ میلیون تومان و حتی بیشتر نیز برای هر رویداد می رسد. بدیهی است که این هزینه ها برای دیگرانی که برای برگزاری رویداد تخصصی عمل نمی کنند، مبالغ بسیار بیشتر خواهد شد. تعداد شرکت کنندگان در رویداد به طور متوسط ۸۰ نفر است که اگر بهای تمام شده برای هر نفر را در کمترین وضعیت ها هم حساب کنیم می شود: ۱۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰/۸۰=۱٫۸۷۵٫۰۰۰ ریال. یعنی اینکه در رکادهای با کمترین هزینه بهای تمام شده برای هر نفر ۱۸۵ هزار تومان است. در صورتی که هزینه ها در بیشترین حالت باشد بهای تمام شده برای هر نفر دوبرابر این عدد  یعنی ۳۷۵ هزار تومان خواهد بود.

 

اینکه ما مبلغ را ۱۱۹ هزار تومان تعیین کرده ایم از این رو است که مخاطبان ما (دانش آموزان و خانواده ها) بیش از این مبلغ را برای آموزش موضوعی که ارتباطی با کنکور ندارد هزینه نمی کنند. خیلی ها همین مبلغ را هم نمی خواهند و یا نمی توانند هزینه کنند که این مشکل با کمک حامیان مالی و خرید بلیطهای برکت، شرایط حضور افراد علاقه مند و مستعد را فراهم می شود.

خدمات متقابلی که رکاد به حامیان می دهد شامل چه مواردی است؟

شما می توانید با انتخاب تعداد بلیط برکت مورد نظر خود خدمات متقابل آنرا نیز هنگام خرید مشاهده کنید.

 

آیا این امکان وجود دارد که حامی مالی بتواند دانش آموزی که برایش بلیط برکت تهیه کرده است را شناسایی و یا پیگیری کند؟

قطعا فراهم کردن این امکان با تمام جزئیات، عزت نفس دانش آموزان استفاده کننده از بلیط برکت را تخریب خواهد کرد لذا این امکان که دقیقا کدام دانش آموز، بلیط برکت حامی را استفاده کرده است، وجود ندارد. اما چنانچه حامی تمایل داشته باشد می تواند در مراسم اختتامیه رویداد شرکت کند و یا به روشهای دیگر، از بین دانش آموزان مستعدی که تشخیص می دهد، افرادی را انتخاب و به عنوان نیروی نخبه آینده، آنها را پیگیری نماید.
سایت رکاد هندل شده توسط رسول حسین پور