۲۳ شهریور
۱۳۹۸

اختتامیه نخستین فرهنگستان نوآوری و کارآفرینی دانش آموزی


آیین اختتامیه نخستین دوره فرهنگستان نوآوری و کارآفرینی دانش‌آموزی مشهد مورخه ۱۴ شهریور ۹۸، از ساعت ۹:۳۰ الی ۱۳ با حضور رئیس اتاق ایران(جناب آقای شافعی)، برخی اعضای هیات نمایندگان اتاق مشهد و ۵۴ دانش‌آموز شرکت‌کننده در این طرح در محل اتاق مشهد برگزار شد.

آزمون ثبت نام فرهنگستان نوآوری کارآفرینی در تاریخ ۳۱ خرداد ماه برگزار گردید؛ و از بین ۱۴۰ نفر داوطلب، ۵۴ دانش آموز مستعد،توانمند و علاقه مند گزینش و انتخاب شدند.
این دانش آموزان از تاریخ ۱۳ تیر ماه الی ۳۱ مرداد ماه،در ۸ کارگاه مختلف در حوزه کارآفرینی و کشف استعداد های شخصی؛ فعالیت می کردند‌.
در این مراسم دانش آموزان شرکت کننده در قالب ۹ تیم(تیم های ۵ الی ۶ نفره) به ارائه طرح ها و ایده های استارتاپی خود در مقابل داوران عزیز پرداختند.
پس از اتمام ارائه ها؛ جناب مهندس حمیدی، مدیر عامل شرکت فرش مشهد، حوله یاس،چرم مشهد و نان مزرعه در طی سخنرانی کوتاهی، به سوال بسیار مهم و کلیدی با عنوانچرا که کارآفرین شدم؟!” پاسخ دادند.

پس از آن جناب مهندس غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران نیز حضور پیدا کردند و خطاب به حضار گفتند: «جوانان ایرانی محیط مساعد برای پیشرفت و بروز استعدادهایشان را ندارند، اگر این محیط را داشته باشند واقعاً کم‌نظیر و برخی از آن‌ها بی‌نظیرند؛ سؤال اینجاست که چگونه می‌توان این محیط را برای آن‌ها فراهم کرد؛ این موضوع به عهده خانواده، جامعه و مسئولان است.» و نقش خانواده ها، مسئولین و جامعه را در اهمیت شکوفایی استعداد های جوانان و نوجوانان را نیز گوشزد کردند.

پس بررسی ها و همفکری داوران؛ ۳ تیم برتر و منتخب نیز انتخاب شدند. تیم اول، تیم “charter food” برای کمک به جلوگیری از دور ریز میوه ها و مواد غذایی، از طریق ارتباط با میوه فروشی ها؛ تیم دوم، تیم “Mr question”، با رویکرد آموزشی و ایده ای برای شکل گیری رقابت درسی دانش آموزان در قالب نرم افزار و تیم سوم “خیاط شهر”مربوط به خیاط ها و واسطه بین خیاطان و متقاضیان دوخت لباس فعالیت می کردند.

 
سایت رکاد هندل شده توسط رسول حسین پور